Darczyńca jest jak Anioł

Dlaczego? Szukaliśmy właściwego słowa. Anioł. To dobre określenie. Anioł stróż. Przeprowadza dzieci przez drogi pełne niebezpieczeństw. Ale dyskretnie, jakby z oddali, choć jest blisko dziecka. Wierzy w nie, kibicuje. Funduje Indeks.

Kiedyś jeden chłopczyk powiedział: Co!? Ktoś dał na mnie tysiaka?
Nie wierzę!

Co zmienia Akademia?

  • 85% dzieci biorących udział w AKADEMII PRZYSZŁOŚCI poprawia swoje wyniki w nauce
  • 84% dzieci chce się uczyć
  • 82% dzieci jest w stanie zdefiniować swoje mocne strony!

Dzięki Darczyńcom przez 15 lat działania AKADEMII PRZYSZŁOŚCI udało się zmienić życie ponad 13 700 dzieci. Tylko w ramach edycji 2017/2018 na pomoc Akademii czeka 2300 dzieci z 25 miast Polski.

Ufunduj Indeks już dziś

Dzięki wykupionemu Indeksowi dziecko może pracować i rozwijać się w AKADEMII PRZYSZŁOŚCI w oparciu o System Motywatorów Zmiany©.

Koszt Indeksu to 1000 zł na jedną edycję Akademii. Można je wpłacić w całości, na raty lub w ramach zbiórki grupowej.

Co gwarantujemy dziecku dzięki wsparciu Darczyńcy

cotygodniowe indywidualne zajęcia z tutorem
(pracuje jako wolontariusz)
Indeks Sukcesów i atrakcyjną wyprawkę szkolną
(m.in. plecak, piórnik, notes, książeczka Akademii „Odkrywając siebie”)
spotkania z inspirującymi i znanymi ludźmi ze środowiska artystycznego, naukowego i biznesowego
Dzień Dziecka
w fotelu prezesa dużej firmy lub instytucji
spotkania i współpraca z innymi dziećmi
wspólne działanie dzieci i wolontariuszy na rzecz innych
dyplom ukończenia Akademii
wręczany na niezwykłej Gali Sukcesów
Ufunduj Indeks

Czego możesz od nas oczekiwać

  • możliwości wysłania wiadomości do dziecka i jego wolontariusza
  • przesyłki z oryginałem aplikacji Twojego dziecka
  • informacji o metodyce pracy w Akademii
  • upominku na święta zrobionego przez dziecko specjalnie dla Ciebie
  • możliwości podarowania upominku dziecku
  • opisu sukcesów dziecka na zakończenie semestru
  • listu od wolontariusza, w którym opisze pracę z Twoim dzieckiem

Jednocześnie informujemy, że sam kontakt dziecka z Darczyńcą wymaga zgody rodziców. Nie możemy tego zagwarantować. Ale pracujemy and tym, by kontakt darczyńcy z dzieckiem w ramach projektu mógł być jak najbliższy. To nasz kierunek rozwoju projektu.

Darczyńca, kupując Indeks

Wybierz dziecko, by pomóc

Fundatorzy Indeksu o AKADEMII PRZYSZŁOŚCI

To jest podanie ręki w drodze – idziemy w grupie, mamy przed sobą drogę, czasem łatwiejszą, czasem trudniejszą. idziemy w różnym tempie. Są tacy, którzy mają większą kondycję, lepsze zdrowie, a są też tacy, którzy trochę trzymają się z tyłu. Dla mnie indeks to podanie ręki – wzięcie części ciężaru na siebie, wsparcie psychiczne, czy duchowe, ażeby ktoś kto odstawał, ciągnął się z tyłu - miał siłę iść razem z nami.
- Fundatorka Indeksu, 54 lata, 4 lata w AKADEMII PRZYSZŁOŚCI
Gdy ten indeks kupiłam, chodziłam taka nakręcona, błysk w oczach i wszystkim mówiłam „Słuchajcie! Jest taka akcja! Mam dzieciaka! Takiego swojego! Kacper, lat 12. Nieważne gdzie on jest. Mogę zrobić coś dobrego.(…) Ważny był sam pomysł, że dedykujemy to komuś konkretnemu, że nie jest to enigmatyczna fundacja, że wpłacamy pieniądze i nie wiadomo, co się z nimi dzieje. To jest konkretne dziecko i konkretna pomoc.
- Fundatorka Indeksu, 45 lat, 1 rok w AKADEMII PRZYSZŁOŚCI
To jest aniołek dla takiego dziecka, dobry aniołek. Myślę, że to jest taka opiekuńcza dusza dla drugiego człowieka, której zadaniem, czy może raczej potrzebą i ideą życiową jest wspieranie tego człowieka i naprawianie błędów, które pojawiły się na początku jego życia, żeby mógł dobrze funkcjonować i działać.
- Fundatorka Indeksu, 43 lata, 1 rok w AKADEMII PRZYSZŁOŚCI
Jest to najważniejsza forma wsparcia dla człowieka – nie jest to wsparcie czysto finansowe, nie jest to kupienie zabawki, czy ubrania, choć też jest to oczywiście ważne, ale jest to wsparcie mentalne, psychiczne dla tego człowieka.
- Fundatorka Indeksu, 43 lata, 1 rok w AKADEMII PRZYSZŁOŚCI
Wpływ mamy na ucznia, ale też pewnie na rodziców dziecka, którzy może nie mają czasu dla dziecka i dzięki Akademii Przyszłości dowiadują się, że to wcale nie jest tak, że dziecko jest złe, głupie, leniwe, tylko że jak się ma odpowiednie podejście do dziecka, to można na nie wpływać. Myślę, że jest to dla nich pewien wzór jak postępować w przyszłości z tym dzieckiem, w jaki sposób je prowadzić, bo przecież nie będzie miało tych zajęć zawsze.
- Fundatorka Indeksu, 25 lat, 2 lata w AKADEMII PRZYSZŁOŚCI
Jest to danie dla dziecka szansy na rozwój i uwierzenie w siebie, wiarę w możliwości. Daje obraz, że nie tylko jest on sam, czasami może to być kwestia braku relacji rodzinnej. Taki mentor to często może być pierwsza osoba, z którą dziecko ma prawdziwy kontakt. Myślę, że jak jest wiara u dziecka we własne możliwości, to dziecko też radzi sobie w nauce. A w sytuacji, gdy tej wiary brakuje, gdy są jakieś problemy w domu, to pojawiają się też problemy związane z nauką. Myślę, że ta wiara we własne możliwości jest ważniejsza niż stopnie w szkole.
- Fundator Indeksu, 39 lat, 2 lata w AKADEMII PRZYSZŁOŚCI
Ja jako instruktorka, spotykałam się z różnymi dziećmi, wiem, że dzieci mają różny start, różne rodziny i jeżeli okaże im się pomoc, to bardzo to procentuje. Mam syna, on też miał w szkole jakieś kłopoty. Potrafiliśmy go w nich wesprzeć, ale mam też świadomość, że nie wszystkie dzieci mogą na to liczyć w swoich rodzinach..
- Fundatorka Indeksu, 54 lata, 4 lata w AKADEMII PRZYSZŁOŚCI
Uważam, że małymi krokami można zmienić świat, dzieci kiedyś dorosną, będą pełnić funkcje społeczne i może spotkamy takiego człowieka w swoim życiu, będzie bardziej zaradny, będzie wiedział czego chce i będzie fajniejszym człowiekiem.
- Fundatorka Indeksu, 28 lat, 2 lata w AKADEMII PRZYSZŁOŚCI

Jak możesz się zaangażować?

Ufunduj zajęcia w AKADEMII PRZYSZŁOŚCI wybranemu dziecku

Dzięki wykupionemu Indeksowi dziecko może pracować i rozwijać się w AKADEMII PRZYSZŁOŚCI, zmieniając tak naprawdę historię swojego życia.
Koszt Indekstu to 1000 zł na jedną edycję Akademii.

Kup Indeks indywidualnie

Razem z przyjaciółmi zmieńcie życie dziecka

Nie stać Cię na samodzielne wykupienie Indeksu Akademii? Wciągnij znajomych i rodzinę - wspólnie ufundujcie Indeks dla wybranego dziecka z AKADEMII PRZYSZŁOŚCI.

Kup Indeks grupowo

Wpłać dowolną kwotę

Abyśmy mogli rozwijać Akademię, niezbędne jest wsparcie finansowe. Wpłata to najprostszy i najszybszy sposób, żeby pomóc podopiecznym Akademii.

Wpłać teraz
Zostań Wolontariuszem