Akademia Przyszłości
pomóż akademii pomagać
TYLE DZIECI OTRZYMA WSPARCIE
- - - -

UWIERZ W DZIECKO

Możesz dać dziecku wielką szansę na zmianę życia – ufunduj Indeks Akademii Przyszłości. Dzięki cotygodniowym, indywidualnym zajęciom z wolontariuszem-tutorem, dzieci z niską samooceną i trudnościami w szkole pokonują swoje blokady. Pomagamy im tak, by samodzielnie zawalczyły o lepszą przyszłość i uniknęły wykluczenia czy biedy.

Pomóż zmienić historię życia dziecka.

AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI przeprowadza dzieci od porażki w szkole do sukcesu w życiu
‹ Wróć do aktualności

1 czerwca dla dzieci z AKADEMII PRZYSZŁOŚCI otworzyły się niedostępne dla klientów drzwi „tylko dla personelu”. Rzeszowski sklep TK Maxx zabrał je w świat, który do tej pory był dla nich niedostępny – odwiedziły nawet gabinet prezesa!

W tym sklepie dzieci zastąpiły dorosłych!

Podróż zaczęła się od kuchni. Dosłownie i w przenośni. Podróżując służbowymi korytarzami, dzieci dotarły do pracowniczej kuchni. Tam już czekały owoce i ciasteczka. Podczas gdy dzieci zajadały się przysmakami, Pani Kierownik sklepu opowiedziała o swojej pracy, jak została kierownikiem, czym się zajmuje na co dzień i jakie wyzwania jeszcze przed nią.

 

Zadanie specjalne

Następnym punktem programu było poznanie pracy sprzedawcy. Dzieci mogły stanąć za sklepową kasą i obsługiwać klientów. Były tym zachwycone! Robiły to z wielką powagą i dokładnością. Bezcenna była również reakcja klientów sklepu, którzy po wstępnym zaskoczeniu bardzo otwarcie podeszli do małych ekspedientek i ekspedientów.

 

W tym wyjątkowym pokoju

Dzieci coraz bardziej niecierpliwie wyczekiwały na ostatni, najważniejszy etap podróży, czyli wizytę w gabinecie Pani Kierownik. Dzieci miały okazję usiąść w jej fotelu, wykonać „służbowe” telefony i poczuć, że one tu rządzą. Na zakończenie – jak na prezesów wielkich firm przystało – nastąpiła wymiana wizytówek dzieci z Panią Kierownik oraz wspólne pamiątkowe zdjęcia.

Po serdecznym pożegnaniu i podziękowaniu cała drużyna udała się na najsłodszy przystanek, czyli lody. To był niezapomniany dzień zarówno dla wolontariuszy, jak i dzieci!

Udostępnij 
Poleć 
Polub AKADEMIĘ PRZYSZŁOŚCI