Akademia Przyszłości
pomóż akademii pomagać
TYLE DZIECI OTRZYMA WSPARCIE
- - - -

UWIERZ W DZIECKO

Możesz dać dziecku wielką szansę na zmianę życia – ufunduj Indeks Akademii Przyszłości. Dzięki cotygodniowym, indywidualnym zajęciom z wolontariuszem-tutorem, dzieci z niską samooceną i trudnościami w szkole pokonują swoje blokady. Pomagamy im tak, by samodzielnie zawalczyły o lepszą przyszłość i uniknęły wykluczenia czy biedy.

Pomóż zmienić historię życia dziecka.

AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI przeprowadza dzieci od porażki w szkole do sukcesu w życiu
‹ Wróć do aktualności

Dzień Dziecka? Dla nas to za mało! Dla podopiecznych AKADEMII PRZYSZŁOŚCI organizujemy pełen atrakcji Miesiąc Dziecka. Sprawdź, co wyjątkowego już za nami.

To się w głowie nie mieści! #Miesiąc Dziecka

Duma, świętowanie i radość z sukcesów dzieci - właśnie tak wygląda Miesiąc Dziecka, który przypada na końcówkę tegorocznej, XIII edycji Akademii. Po miesiącach intensywnej pracy mali studenci mogą podsumować efekty swoich starań i ucieszyć się z licznych sukcesów.

Z tej okazji dzieci spotkały się już z prezesami dużych firm, inspirującymi artystami, a teraz odbierają swoje Dyplomy na Galach Sukcesów! – I to wszystko w jednym miesiącu, to mi się w głowie nie mieści! – zachwyca się 11-letnia Kasia, podopieczna Akademii z Warszawy.

 

Dzieciaki w roli prezesów

W ramach Miesiąca Dziecka nasi podopieczni odwiedzili liczne firmy i instytucje, gdzie mogli przekonać się jak wygląda w nich praca od kuchni i zasiąść w fotelach prezesów. Wszystko po to, by dzieciaki poczuły się wyjątkowo i zrozumiały, że świat stoi przed nimi otworem.

- Najfajniejszy był ten moment, kiedy mogliśmy usiąść przy ruchomych biurkach i przy takich wieeeelkich komputerach! Dowiedziałem się też co to znaczy „deadline” – wspomina z dumą 10-letni Dominik, który odwiedził inkubator nowoczesnej przedsiębiorczości Googla - Campus Warsaw.

Przeżyj to z nami jeszcze raz:

To tylko parę z kilkudziesięciu wydarzeń, jakie Akademia zaplanowała na Miesiąc Dziecka. Odwiedziliśmy także m.in. Teatr Muzyczny w Gdyni, Porty Lotnicze w Lublinie i Łodzi,  Planetarium w Toruniu, firmę Accenture, główną siedzibę Agory, Radio Kraków, a także jednostkę Policji i Wojska w Toruniu.

 

Kamińska, Koteluk i Włodarczyk specjalnie dla dzieci

Julia Kamińska,  Mela Koteluk, Anita Włodarczyk, zespół Myslovitz, Agnieszka Kaczorowska, Renata Przemyk czy zespół siatkarski BBTS Bielsko-Biała, to tylko niektóre gwiazdy, z którymi spotkali się podopieczni Akademii. – Aktorstwo to trudny zawód, bo trzeba się uczyć tekstów na pamięć. Ale poznaje się dużo fajnych ludzi – opowiada 11- letnia Wiktoria, która podczas spotkania z aktorem Mikołajem Roznerskim, przeprowadziła z nim wywiad.

Artyści opowiadali o swojej drodze do sukcesu: - Warto korzystać z tych dobrych chwil na bieżąco, bo nie wiadomo, co za chwilę się wydarzy. Każdy moment, każda minuta są ważne – mówiła Mela Koteluk.

- Cała historia naszego zespołu to przełamywanie barier. Nie jesteśmy zawodowymi muzykami. Nie uczyliśmy się w szkołach grać na instrumentach. Po prostu bardzo dużo pracowaliśmy i dążyliśmy do spełniania naszych marzeń – opowiadali członkowie zespołu Myslovitz.

 

Uroczyste Gale Sukcesów

Po roku intensywnej pracy przychodzi czas na podsumowanie i wspólne ucieszenie się z odniesionych sukcesów, czyli na Galę Sukcesów. W czerwcu, gdy w szkołach dzieci dostają świadectwa, w AKADEMII PRZYSZŁOŚCI każde dziecko otrzymuje swój Dyplom Sukcesów. Uroczyste Gale odbywają się pod koniec czerwca w 17 miastach w całej Polsce! Motywem przewodnim wydarzeń będzie lądowanie na Planecie Sukces. 

 

I co teraz?

Miesiąc Dziecka to czas świętowania sukcesów i podsumowań, ale jednocześnie czas przygotowań do kolejnej edycji AKADEMII PRZYSZŁOŚCI, która startuje tuż po wakacjach.

Wszyscy, którzy chcą pomóc dzieciom z okazji ich święta, mogą kupić w sieci sklepów TK Maxx charytatywną koszulkę lub torbę – część przychodu z ich sprzedaży zostanie przeznaczona na wsparcie Akademii. Produkty dostępne są we wszystkich sklepach sieci do 30 czerwca.

Zapraszamy również do wzięcia udziału w akcji „Z miłości do radości” firmy Wawel i oddawania swoich punktów na AKADEMIĘ PRZYSZŁOŚCI. Kody z promocyjnych opakowań słodyczy lub paragony potwierdzające zakup cukierków na wagę, należy zarejestrować na stronie www.zmiloscidoradosci.pl i wybrać organizację, której chce się pomóc. Dodatkowo, punkty można wymienić na atrakcyjne nagrody: bilety do kina, stylowe torby oraz kody do VOD.pl.

Wiwat Dzieci!

Udostępnij 
Poleć 
Polub AKADEMIĘ PRZYSZŁOŚCI