Akademia Przyszłości
pomóż akademii pomagać

UWIERZ W DZIECKO

Możesz dać dziecku wielką szansę na zmianę życia – ufunduj Indeks Akademii Przyszłości. Dzięki cotygodniowym, indywidualnym zajęciom z wolontariuszem-tutorem, dzieci z niską samooceną i trudnościami w szkole pokonują swoje blokady. Pomagamy im tak, by samodzielnie zawalczyły o lepszą przyszłość i uniknęły wykluczenia czy biedy.

Pomóż zmienić historię życia dziecka.

AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI przeprowadza dzieci od porażki w szkole do sukcesu w życiu
‹ Wróć do aktualności

Nie każda forma pomocy jest sensowna. Niektóre wręcz marnują nasz czas i pieniądze. Dlatego w AKADEMII PRZYSZŁOŚCI pomagamy mądrze. Nie dajemy dzieciom ryby, ani wędki. Przeprowadzamy je od porażek w szkole do sukcesów w życiu tym samym kształtując w nich mentalność wędkarza.

 

Grześ - wycofany, nie rozmawia z nikim. Na tyle zamknięty, że stwierdzono u niego mutyzm - zaburzenie, które powoduje, że praktycznie w ogóle się nie komunikuje. Mieszka z mamą, tatę stracił już dawno.  Z powodu swoich problemów ma tyle zaległości, że nie zdał do trzeciej klasy.

 

AKADEMIA oferuje pomoc dzieciom właśnie takim jak Grześ. Dzięki cotygodniowym spotkaniom z tutorem - wolontariuszem oraz unikalnemu Systemowi Motywatorów Zmiany dzieci zaczynają sobie radzić w życiu. Największą pomocą jest dla nich konkretny człowiek, który poświęca im swój czas i uwagę. A dla tutora dziecko jest jego oczkiem w głowie.

 

pomoc dla rodzin wielodzietnych

Pomoc dla rodzin wielodzietnych

Dzieci, które trafiają do programu najczęściej nie mają dostatecznego zainteresowania ze strony rodziców. Nie zawsze chodzi o złą wolę, nałogi czy rodzinne komplikacje. Wystarczy, że w domu jest kilkoro dzieci, które potrzebują uwagi.

 

Tutorzy AKADEMII są niezastąpioną pomocą dla rodzin wielodzietnych. W przemyślany sposób walczą z porażkami i patrzą z dzieckiem w przyszłość. Nie oznacza to jednak, że chcą zmienić świat, w którym dziecko żyje. Uczą je po prostu jak sobie w tym świecie radzić. Nie da się przecież usunąć wszystkich problemów, ale można zacząć patrzeć na nie jak na wyzwania, które są możliwe do wygrania. 

 

- Każde dziecko chce czuć się wyjątkowe. Potrzebuje uwagi, troski i zainteresowania w określonym czasie przeznaczonym tylko dla niego. Z przyczyn oczywistych w rodzinach wielodzietnych jest to bardzo utrudnione lub niemożliwe, dlatego też tutor AKADEMII może być doskonałym wsparciem w takiej sytuacji. Jego zaangażowanie może w istotny sposób przyczynić się do prawidłowego rozwoju poczucia własnej wartości dziecka, które dzięki niemu będzie czuło, że jest dla kogoś ważne  - mówi Maria Krzemień, psycholog, specjalista ds. Szkoleń i Rozwoju AKADEMII PRZYSZŁOŚCI.

 

Pomoc dla biednych rodzin

AKADEMIĘ nazywamy młodszą siostrą SZLACHETNEJ PACZKI.  To tam leżą jej początki. Kiedy wolontariusze zaczęli odwiedzać rodziny w potrzebie, dostrzegli, że bieda ma swoje korzenie w przekonaniu, że nic od nich nie zależy. Dzieci od najmłodszych lat przejmują tę mentalność, której ciężko się wyzbyć.

 

Pomoc dla biednych rodzin przynosi dobre owoce wtedy, gdy w miejscu bezradności, pojawia się motywacja do zmiany. AKADEMIA nie zaspokaja tymczasowych potrzeb dzieci, ale uczy patrzeć w przyszłość i o nią walczyć. Tutor stawia swojemu podopiecznemu wyzwania i uczy go samodzielności, tak by bieda nie dotknęła rodziny, którą kiedyś stworzy. -

 

Trudna sytuacja materialna rodziny jest obciążeniem nie tylko dla rodziców, ale również dla dziecka. Pogrążeni w stresie lub zatroskani o utrzymanie domu rodzice mogą nie znajdować siły i czasu na budowanie relacji z własną pociechą. W takiej sytuacji dziecko może czuć się mniej ważne lub pominięte. Wychowane w biedzie, a tym samym w atmosferze bezradności, może wyuczyć się, że nie ma wpływu na swoje życie i nic od niego zależy. Relacja z tutorem pomaga odbudować w nim poczucie bycia ważnym oraz daje realną szansę na to, by uwierzyło w swoje siły i zaczęło działać - podkreśla psycholog.

Wraz z upływem czasu nieobecne spojrzenie Grzesia zniknęło, a podczas grania z tutorką w memory pojawiło się zaciekawienie, później uśmiech. Raz nawet został przyłapany na małym oszukiwaniu - wtedy uśmiechnął się serdecznie. Z każdym tygodniem jest coraz lepiej, a tutorka jest przekonana, że to kwestia czasu, aż chłopiec wydusi z siebie jakieś słowo.

 

Już teraz możesz przekazać swój 1% na AKADEMIĘ PRZYSZŁOŚCI. Dzięki Tobie dotrzemy z pomocą do jeszcze większej liczby dzieci!

 

Przekaż 1%

Udostępnij 
Poleć 
Polub AKADEMIĘ PRZYSZŁOŚCI