Akademia Przyszłości
pomóż akademii pomagać
TYLE DZIECI OTRZYMA WSPARCIE
- - - -

UWIERZ W DZIECKO

Możesz dać dziecku wielką szansę na zmianę życia – ufunduj Indeks Akademii Przyszłości. Dzięki cotygodniowym, indywidualnym zajęciom z wolontariuszem-tutorem, dzieci z niską samooceną i trudnościami w szkole pokonują swoje blokady. Pomagamy im tak, by samodzielnie zawalczyły o lepszą przyszłość i uniknęły wykluczenia czy biedy.

Pomóż zmienić historię życia dziecka.

AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI przeprowadza dzieci od porażki w szkole do sukcesu w życiu
‹ Wróć do aktualności

WIWAT AKADEMIA!

18.07.2017 | kategoria: Aktualności

Za nami kolejny rok sukcesów AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, darczyńców i własnej pracy w roku szkolnym 2016/17 aż 2200 dzieci w całej Polsce uwierzyło w siebie i przekonało się, że są ważne. Pomogliśmy im wydobyć to, co mają w sobie najpiękniejszego.

WIWAT AKADEMIA!

Podsumowując ostatnie kilkanaście miesięcy, moglibyśmy opowiedzieć o tym, co czuliśmy podczas Gal Sukcesów AKADEMII PRZYSZŁOŚCI, które w czerwcu odbyły się we wszystkich województwach. A czuliśmy dumę, niesamowitą satysfakcję i moc płynącą z tego, że to, co robimy, ma tak ogromny sens. Ale to byłoby zbyt oczywiste. Bo nasza opowieść nie jest o tym, co czujemy, ale co robimy dla innych. Co już zrobiliśmy.

Spośród 2200 dzieci, które wzięły udział we właśnie zakończonej edycji Akademii, wiele startowało naprawdę od zera. O niektórych z nich nawet ich najbliżsi twierdzili, że „już nic z nich nie będzie”. I one też tak o sobie myślały. Jeszcze kilkanaście miesięcy temu.

Ale teraz te dzieci mają za sobą minioną edycję w AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. Co się zmieniło? W czerwcu, podczas jednej z Gal Sukcesu – w Małopolsce – prowadzący zapytał dzieci, co było ich największym sukcesem w tym roku i czego się nauczyły. Poprosił, by choć kilkoro wyszło na scenę i o tym opowiedziało. Nie mógł się spodziewać tego, co stało się chwilę później. Do mikrofonu ruszyli wszyscy, którzy byli na sali!

Dzieci, które jeszcze tak niedawno słyszały zewsząd, że są do niczego i które same w to wierzyły, teraz nie mogły się doczekać, by przy kilkuset osobach opowiedzieć, w czym są dobre i jaki odniosły sukces. Trudne do uwierzenia? Ale przecież one zawsze to w sobie miały! Trzeba to było tylko z nich wydobyć.

– To dla mnie zaszczyt uczestniczyć w tak pięknym dziele, jakim jest Akademia – mówi Anna, która w tym roku ufundowała Indeks dla jednego z dzieci w AP. – Cieszę się, że trafiłam na informację o waszej działalności. A szczególnie cieszy mnie wiadomość o osiągnięciach Aleksa. To dla mnie wielka radość, że pomogłam mu odnaleźć jego radość, uśmiech i dumę z tego, że dał radę pokonać bariery, które go ograniczały.

Kolejna edycja AKADEMII PRZYSZŁOŚCI rusza tuż po wakacjach. Jeśli też chcesz pomóc wydobyć dzieciom to, co w nich najpiękniejsze, zobacz jak możesz się zaangażować. Bo do prawdziwych zmian potrzeba działania.

Zaangażuj się:  ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM

Kiedy zaczynaliśmy naszą działalność w 2001 roku, byliśmy mniejszością. Przez te lata dołączyło do nas wiele osób. Połączyły nas ideały i wizja Polski szlachetnej – życzliwej, wrażliwej, pracowitej i połączonej w jednej drużynie. Pokazaliśmy, że tak można żyć i że tak żyje się lepiej. Kiedy z mniejszości staniemy się większością, zmienimy ten kraj.

Udostępnij 
Poleć 
Polub AKADEMIĘ PRZYSZŁOŚCI