pomóż akademii pomagać
AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI przeprowadza dzieci od porażki w szkole do sukcesu w życiu
‹ Wróć do aktualności

​​​​​​​Już na pierwszym spotkaniu Bartek przyznał się swojej tutorce Kasi, że ma kłopot z językiem angielskim. Nauczenie się go wydawało mu się zadaniem nie do wykonania. Wystarczył jeden wieczór, podróż na dworzec i trzech Argentyńczyków, by to wszystko zmienić.

Jak nauczyć się angielskiego w jeden wieczór?

Był początek stycznia i jak co tydzień Kasia i Bartek skończyli wspólne zajęcia około godziny 18:00. Kiedy szli w kierunku przystanku autobusowego, Kasia usłyszała obok siebie turystów nie mogących odczytać z mapy, w którą stronę muszą iść, by dojść na dworzec. Kasia spojrzała szybko na Bartka i pomyślała, że to właśnie może być dla niego ten przełomowy moment. Szybko odwróciła się do turystów i zaoferowała im pomoc. Argentyńczycy z radością ją przyjęli i już po przejściu przez ulicę wszyscy zaczęli się sobie przedstawiać.

Ten angielski jest jednak fajny

Dla Bartka to był skok na głęboką wodę. Choć bardzo się zestresował to jednak cały czas się uśmiechał, nie kryjąc ekscytacji. Przez całą drogę na dworzec rozmawiał z Eduardo, który też miał duże problemy z angielskim, dzięki czemu Bartek nie przejmował się robieniem błędów, tylko skupił się na miłej rozmowie. Opowiedział mu o swojej szkole, wolontariacie w AKADEMII PRZYSZŁOŚCI i polskich świętach.

Po dotarciu na dworzec Bartek wydawał się być zrelaksowany i mówił już znacznie więcej niż na początku. Z uśmiechem podał chłopakom rękę na pożegnanie. – Bardzo się wstydziłem, bo niektóre rzeczy rozumiałem, a innych nie. Ale fajnie było z nimi rozmawiać! Teraz myślę, że ten angielski jest jednak potrzebny – powiedział Bartek Kasi w drodze powrotnej na przystanek.

Skierować tramwaj na właściwe tory

Pięcioro podopiecznych AKADEMII PRZYSZŁOŚCI – Mateusz, Michał, Nikola, Emilia i Gabrysia – wybrali się wraz ze swoimi tutorami na Politechnikę Krakowską, by nauczyć się jeździć tramwajem. To marzenie mogło się spełnić dzięki znajdującemu się na uczelni symulatorowi tramwajowemu. Instruktor wytłumaczył dzieciakom do czego służą przyciski oraz rączki, oraz jak bezpiecznie uruchomić maszynę. Na początku było wiele kolizji, potrąceń ludzi i wykolejeń, ale z czasem sztuka trzymania się torów wychodziła im coraz lepiej. – To niesamowite, że dzieciaki mogły poczuć, że to od nich zależy jak ten pojazd pojedzie: czy wzdłuż bezpiecznej ścieżki, która doprowadzi do upragnionego celu czy jednak złamie wszystkie przepisy bezpieczeństwa i wypadnie z szyn – opowiada Magda, tutorka Gabrysi. – I tak patrząc na nich w roli motorniczych, pomyślałam sobie, że każdemu z nas zdarza się czasem wykoleić, ale są tacy ludzie, którzy mogą nam pomóc skierować tramwaj z powrotem na właściwe tory – dodaje z uśmiechem.

Zostań Aniołem dla wybranego dziecka

To tylko kilka historii, które wydarzyły się w życiu podopiecznych AKADEMII PRZYSZŁOŚCI w pierwszym semestrze tegorocznej edycji. Spraw, by do Bartka, Mateusza, Michała, Nikoli, Emilii i Gabrysi dołączyły kolejne dzieciaki! Ufunduj Indeks dla jednego z 493 dzieci, które wciąż czekają na swojego darczyńcę. Wpłacając 500 złotych umożliwiasz jednemu z nich rozwój pod opieką osobistego tutora. Dzieciaki spotykając się co tydzień ze swoim tutorem nie tylko przełamują trudności w szkole, ale także uczą się wierzyć w siebie i swoje możliwości. 1 czerwca wezmą udział w Dniu w Fotelu Prezesa, dzięki któremu zobaczą świat wielkich firm i instytucji, do którego w przyszłości też mogą należeć. A na zakończenie roku szkolnego odbędzie się uroczysta Gala Sukcesów, podczas której każde dziecko odbierze na dużej scenie swój własny Dyplom Sukcesu.

Wejdź na www.akademiaprzyszlosci.org.pl/wybierz-dziecko i wybierz dziecko, które właśnie dzięki Tobie przejdzie od porażek w szkole do sukcesów w życiu! Nie zwlekaj i zostań darczyńcą już dziś!

Udostępnij 
Poleć 
Polub AKADEMIĘ PRZYSZŁOŚCI