dzieci wybrane
2 2 2 5
0 0 0 2
dzieci niewybrane
AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI przeprowadza dzieci od porażki w szkole do sukcesu w życiu
‹ Wróć do aktualności

Kto powiedział, że uczelnie są tylko dla dorosłych studentów? Tej jesieni 2200 dzieci w 16 miastach wojewódzkich całej Polski odbierze swoje Indeksy na aulach uniwersytetów i szkół wyższych! To znak – rusza XIV, rekordowa edycja AKADEMII PRZYSZŁOŚCI – siostrzanego projektu SZLACHETNEJ PACZKI.

WYSTARTOWAŁA XIV EDYCJA AKADEMII PRZYSZŁOŚCI!

Dzieci, wolontariusze, rodzice, koordynatorzy szkolni, Inwestorzy Społeczni, a nawet przedstawiciele szkół wyższych i miasta – wszyscy przyjaciele AKADEMII PRZYSZŁOŚCI jak co roku spotykają się w 16 miastach Polski, by wspólnie uczcić rozpoczęcie kolejnej edycji programu. Inauguracja to jeden z najważniejszych elementów Akademii. To pierwszy moment, kiedy dziecko, które dotychczas nie wierzyło w siebie, wkracza w niedostępny dla niego świat. Dostaje sygnał – od dziś jesteś naszym oczkiem w głowie, jesteś najważniejsze. A Twój rok w Akademii będzie niesamowitą przygodą.

Inauguracje XIV edycji Akademii odbywają się w dniach 14-29 październikaIch tematem przewodnim są gwiazdy. – Bo w AKADEMII sięgamy gwiazd, a Inauguracja to uroczyste wejście na drogę realizowania marzeń i celów – zarówno dla dzieci, jak i SuperW – ich wolontariuszy – podkreśla Marcin Achtabowski ze Stowarzyszenia WIOSNA, organizatora Akademii i Paczki.

Nie przestawajcie marzyć

W ostatnią niedzielę – 16 października – Akademię zainaugurowaliśmy na Audytorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.Kosmiczną atmosferę budował panujący na auli półmrok rozświetlony setkami kolorowych, świecących bransoletek, które dzieci otrzymały przed rozpoczęciem uroczystości.

Mali studenci mieli okazję posłuchać słów doktora hab. Pawła Laidlera, prof. Uniwersytetu Jagiellońskiego, który w swojej przemowie wspomniał, że każdy z małych studentów jest inny, ma inne zainteresowania, inny charakter, ale jest jedna rzecz, która jest wspólna dla wszystkich – to potencjał do marzeń i do ich spełniania. Na koniec swojego przemówienia przypomniał najmłodszym, by nigdy nie przestawali marzyć.

Samoloty wysłane w kosmos

Największą frajdę sprawiło dzieciom zapisywanie na kartkach swoich marzeń, które chciałyby spełnić dzięki AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. Gabryś chce pracować w centrum weterynarii i pomagać zwierzętom, Kuba marzy, by zostać kierowcą tira i zwiedzić jak najwięcej państw, a Julia zapisała na swojej kartce jedno, proste marzenie: „Mieć swoją tutorkę”.

Na dzieci czekało też pierwsze wyzwanie – nauka składania samolotów z papieru. Dzięki wsparciu wolontariuszy, wszystkie dzieci świetnie sobie z tym poradziły. Po wykonaniu zadania, papierowe samoloty z marzeniami rozpoczęły swój lot w stronę "planety Sukces". To tam mają dotrzeć podopieczni Akademii dzięki pracy ze swoimi tutorami-wolontariuszami.

Całość wydarzenia nie mogłaby się odbyć bez niespodzianek i prezentów! Każde z dzieci dostało akademiowe gadżety oraz własny Indeks Sukcesów, w którym przez kolejne miesiące będzie mogło zapisywać swoje osiągnięcia.

Co przed nami

Przed małymi studentami Akademii jeszcze moc atrakcji: w Olsztynie Gala odbędzie się w prawdziwym Planetarium, w Kielcach będą mogli porozmawiać z Piotrem Cieszewskim – zdobywcą Mount Everestu, a w Bydgoszczy odkryją tajniki sztuk walki i poznają piosenkarkę Agnieszkę Twardowską.

2200 małych studentów Akademii – to rekordowa liczba – po raz pierwszy program obejmie pomocą tyle dzieci.Druga połowa października to ostatnia szansa na zgłoszenia wolontariuszy, którzy będą wspierać najmłodszych podczas regularnych spotkań.

Wciąż wiele dzieci czeka na swoich wolontariuszy-tutorów. Zgłoś się >>

Choć XIV edycja Akademii już ruszyła, aby zostać Darczyńcą trzeba jeszcze chwilę poczekać. Wszystkich, którzy się niecierpliwią – uspokajamy. Wielki Weekend Otwarcia zbliża się wielkimi krokami – w tym roku przypada na 19-20 listopada! To start Kampanii SZLACHETNEJ PACZKI i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI – od tego momentu, można zostać zarówno Darczyńcą Paczki (i pomóc rodzinie w potrzebie), jak i Darczyńcą Akademii, który funduje Indeks Sukcesów dla wybranego dziecka. Baza z historiami dzieci, będzie dostępna na tej stronie.

Udostępnij 
Poleć 
Polub AKADEMIĘ PRZYSZŁOŚCI