Akademia Przyszłości
pomóż akademii pomagać
TYLE DZIECI OTRZYMA WSPARCIE
- - - -

UWIERZ W DZIECKO

Możesz dać dziecku wielką szansę na zmianę życia – ufunduj Indeks Akademii Przyszłości. Dzięki cotygodniowym, indywidualnym zajęciom z wolontariuszem-tutorem, dzieci z niską samooceną i trudnościami w szkole pokonują swoje blokady. Pomagamy im tak, by samodzielnie zawalczyły o lepszą przyszłość i uniknęły wykluczenia czy biedy.

Pomóż zmienić historię życia dziecka.

AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI przeprowadza dzieci od porażki w szkole do sukcesu w życiu
‹ Wróć do aktualności

Z okazji Dnia Dziecka studenci AKADEMII PRZYSZŁOŚCI ze Szkoły Podstawowej nr 19 odwiedzili firmę DevelopRes.

Studenci AKADEMII PRZYSZŁOŚCI prezesami firmy DevelopRes

Inspirująca podróż po SkyResie rozpoczęła się od pomieszczeń technicznych. Najmłodsi zobaczyli budynek przez umieszczone w nim kamery, a także sami spróbowali obsługi monitoringu. To dość łatwe i ciekawe zadanie, jak się sami przekonali.

Kolejnym punktem było spotkanie dzieci w sali konferencyjnej. Tam spotkał się z nimi pan dyrektor DevelopRes -  Artur Rysz. Najmłodsi chętnie zadawali pytania dotyczące biurowca, ale i pytania dość poważne, życiowe. I trzeba przyznać, że pan dyrektor poradził sobie z nimi świetnie. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że najważniejsza osobą w firmie jest klient. Gdyby nie on, nikt inny nie byłby potrzebny.

To dla dzieci pierwsza i być może najważniejsza lekcja przedsiębiorczości w życiu. 

 

Wiedza przepustką do świetlanej przyszłości

Jednak największą atrakcją była wizyta w biurze prezesa firmy. Każde dziecko, siedząc przez kilka chwil w jego fotelu, mogło poczuć się tym, kim chce – dyrektorem, policjantem, projektantką mody, wnętrz czy inną ciekawą postacią. Nie zabrakło także indywidualnej sesji zdjęciowej.

W tym miejscu pan Marek z firmy DevelopRes opowiedział dzieciom, jak ważna jest nauka. Pokonując najpierw szkolne trudności, łatwiej jest później pokonywać inne przeszkody w życiu. To idea, której Akademia uczy na co dzień swoich studentów.

Jak na prawdziwe spotkanie biznesowe przystało, miała miejsce także wymiana wizytówek z panem Markiem. I obowiązkowo na koniec – konkurs na zbudowanie najciekawszego biurowca z plastikowych słomek. Nagrodami były gadżety przygotowane przez firmę.

Nie zabrakło też pamiątkowych zdjęć, które przez długi czas będą przypominały o niezwykłej podróży po 12 piętrze SkyResu. Najmłodsi obiecali, że wrócą tu kiedyś, ale już jako pracownicy firmy.

Udostępnij 
Poleć 
Polub AKADEMIĘ PRZYSZŁOŚCI